Moshe Kantor broni stalinizmu.

„Jakiekolwiek porównania hitlerowskiej III Rzeszy i stalinowskiego Związku Radzieckiego są niedopuszczalne” – powiedziała w czwartek przewodniczący Europejskiego Kongresu Żydów Moshe Kantor cytowany przez rosyjską agencję RIA News. „Jesteśmy zdecydowanie przeciwni stawianiu znaku równości pomiędzy reżimem Hitlera i stalinizmem” – kontynuował – „Nie bronimy stalinizmu ale widzimy fundamentalną różnicę pomiędzy tymi, którzy są odpowiedzialni za holocaust i tymi, którzy położyli mu kres”. Wypowiedzi Kantora odnosiły się m.in. do przyjętej tego lata przez Organizację na rzecz Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie litewskiej rezolucji obwiniającej Hitlera i Stalina za wybuch drugiej wojny światowej. Kantor skierował również prośbe do prezydenta Rosji Dymitrija Miedvedeva o ustanowienie 27 stycznia Międzynarodowym Dniem Holocaustu w Rosji. Data ta ma upamiętniać wyzwolenie niemieckiego obozu Aushwitz, dzień ten obchodzony jest w wielu krajach na świecie. Urodzony w Moskwie Moshe Kantor zaproponował że rosyjskie święto może nosić nazwę Dnia Armii Czerwonej i Wyzwolenia Aushwitz, tak by uhonorować nie tylko więźniów obozu ale również jego wyzwolicieli. Mimo iż stalinizm pochłonął zdecydowanie więcej ofiar niż nazizm, przyczynił się do prześladowań wielu narodów Europy i na kilkadziesiąt lat zaprowadził na kontynencie rządy terroru, organizacje żydowskie postrzegają go przede wszystkim przez pryzmat oporu przeciwko Niemcom i zgodnie występują w jego obronie. Krzywdy wszystkich narodów połączone ze sobą nie mogą zdaniem tychże organizacji równać się z krzywdami doznanymi przez Żydów.

Reklamy

Komentarzy 6 to “Moshe Kantor broni stalinizmu.”

 1. jarek manaj o/ Says:

  co za swinia!!!

 2. RUDOLF88 Says:

  żydy i komuchy na jednym woźie jadą

 3. antyanarcho14 Says:

  Typowa retoryka narodu dobranego

 4. White Says:

  Z tego co czytałem, wynika, że bez zgody ZSRR holocaust by się nie rozpoczął (o ile w ogóle miał miejsce)… A prekursorami komunizmu są przecież osoby pochodzenia żydowskiego.

 5. wolwerin Says:

  nie dziwi mnie taka obrona stalinizmu,bo aktywiści zydowscy brali w nim czynny udział,maja na rekach krew wielu Rosjan,czy Polaków..
  Przecież większość członków komitetu rewolucyjnego Lenina,to byli żydzi..
  Wielu czynnie działało w aparacie bezpieczeństwa-bezwzględni oprawcy!!!
  A sam holocaust,to narodowy chwyt marketingowy-robią na nim kasę..
  Długo by pisać o zydowskich oprawcach tych od Stalina,potem w Polsce krwawo rozprawiali się z Armią Krajową. Chyba kazdy słyszał o Szlomo Morelu,komendancie obozu w Jawożnie,który ma sporo Polaków na sumieniu,a któremu wysyłamy emeryture do Izraela!!!
  A lista tych oprawców zydowskich jest długa..
  A dzisiaj to oni rządzą naszym pięknym krajem-szok!

 6. wolwerin Says:

  Oni bronia stalinizmu,bo bronia samych siebie,swoich oprawców działających pod przybranymi nazwiskami….Oni też powinni zasiąść w Norymberdze!!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s


%d blogerów lubi to: