Nowa grypa to biznes.

Pandemia nowej grypy może okazać się największą aferą korupcyjną naszych czasów. Do takiego wniosku doszli dziennikarze duńskiej gazety „Information”, którzy przeprowadzili śledztwo dotyczące związków ekspertów medycznych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) z największymi firmami farmaceutycznymi. Koncerny te zarabiają ogromne pieniądze na sprzedaży preparatów przeciwko grypie. „Zaniepokojenie wywołuje fakt, że wielu naukowców, zasiadających w różnych komitetach WHO, przedstawia się jako niezależni eksperci, a w istocie figurują na liście płac farmaceutycznych gigantów” – mówi profesor epidemiologii Tom Jefferson, badacz z Cochrane Center w Rzymie. Naukowiec podkreśla, że choć naturalne środki zaradcze przeciw grypie, jak higiena i częste mycie rąk, mogą być skuteczniejsze, to w dokumentach WHO wspomina się o tym zaledwie kilka razy, podczas gdy o szczepionkach kilkadziesiąt. O śledztwie duńskich dziennikarzy pisze rosyjski dziennik „Nowye Izviestia”. Gazeta wyjaśnia, że wielu naukowców pracujących w WHO, ukrywa fakt otrzymywania pieniędzy od światowych gigantów farmaceutycznych.
Jak uważają pytani przez duńską gazetę specjaliści, przyczyną przesadzonej reakcji WHO na wirusa A/H1N1 jest udana kampania PR-owska przeprowadzona przez ekspertów organizacji. Niektórzy z nich są pracownikami kompanii farmaceutycznymi. Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła stan pandemii pod naciskiem grupy ekspertów, na czele której stoi Albert Osterhaus wirusolog z Erasmus Medical Center w Rotterdamie. Holenderski rząd prowadzi dochodzenie ws. jego działalności, ponieważ okazało się, że otrzymuje on pieniądze od kilku firm farmaceutycznych produkujących szczepionkę na nową grypę.
//

Reklamy

Komentarze 4 to “Nowa grypa to biznes.”

 1. antyanarcho14 Says:

  Może kurwa wreszcie ludzie załapią że cała ta grypa to pic na wodę i sposób na zbicie fortun przez firmy farmaceutyczne. Bardzo prawdopodobne jest również to że „szczepionki” przez nich produkowane w rzeczywistości mają jedynie zaszkodzić biorcom a z niczego ich nie wyleczą. Może wezmą im się wreszcie za dupy i ktoś beknie za celowe zarażanie ludzi i trucie tym gównem!

 2. jarek manaj o/ Says:

  Motloch wierzy w to,co im pokazuje TV,wiec mgliste Twoje nadzieje @atyanarcho14.

 3. widar Says:

  Dokładnie. Kto wierzy w mądrość ludzi, którzy kompletnie nie interesują się otaczającymi ich sprawami i z zasady nie wierzą w tzw. teorie spiskowe ten prawdopodobnie niedługo powiększy grono tych osób :). Oczywiście nie mam za złe przeciętnemu przedstawicielowi świata konsumenckiego tego, że posiada takie właśnie „poglądy”, gdyż ten sposób myślenia odzwierciedla wiele lat prania społecznego mózgu. Za wszystkim stoi wielka finansjera ( którą mniej lub bardziej popierają również „narodowcy” spod znaku Korwina Mikke ), której zależy na posiadaniu jak największej ilości nieświadomych konsumentów. Z jednej strony permanentne ogłupianie, a z drugiej wbijanie w bezmierną pychę poprzez sączenie pierdół o „wykształconych”, „europejskich” czy innych obywatelach świata. I może zabrzmi to jak wyświechtany slogan, ale widać jak wielkimi krokami zbliża się rok 1984, o której w wikipedii napisano, że to „futurystyczna antyutopia” :).

  I jeszcze jedno. Gardzenie oszukanymi ludźmi, nazywanie ich motłochem nie jest najlepszym wyjściem z sytuacji. Społeczeństwa często są jak dzieci, którym pozwolono decydować o ważnych sprawach wywierając na nie radykalny wpływ poprzez różnego rodzaju socjotechniczne manipulacje.

 4. jarek manaj o/ Says:

  @wildar
  Nazywamy się nacjonalistami – to słowo jest dla nas uświęcone nienawiścią wykształconego i niewykształconego motłochu, armią oportunistów ducha i materii. To czego tam nienawidzą, to ma przynajmniej tą zaletę, iż nie jest powszechne.

  Ernst Junger

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s


%d blogerów lubi to: