UE wykreśli symbole narodowe?

Nowy prezydent Unii, Herman van Rompuy, chce zastąpić symbole narodowe ogólnoeuropejskimi. Chce też uczynić z Unii federację państw. Jeszcze w tym tygodniu zgłaszał propozycje wprowadzenia nowych, obowiązujących w całej Wspólnocie podatków – pisze brytyjski „Daily Mail”. Gazeta nazywa Rompuy’a „fanatycznym federalistą”. Twierdzi, że nowy przewodniczący Rady Europejskiej po cichu chce urzeczywistniać swą wizję. Małymi krokami, bo – jak pisze „Daily Mail” – chodzi o zastąpienie europejskimi symbolami wszystkich flag, godeł, hymnów, a nawet znaków na dowodach osobistych i tablicach rejestracyjnych.
„On jest (…) fanatycznym zwolennikiem przejęcia kompetencji parlamentów narodowych, by wyposażyć w nie instytucje UE. On będzie – w cichy i niekonfrontacyjny sposób – próbował użyć 2,5-letniej kadencji do promowania swej wizji federalizmu” – pisze gazeta.
Trochę w innym tonie wypowiada się prasa w Belgii, z której pochodzi Rompuy. Dziennik „Le Soir” pisze, że decyzja o jego wyborze „otwiera interesujące perspektywy”. „Le Soir” opisuje go z dumą jako „architekta niemożliwych kompromisów, który ponad wszystko unika mącenia wody”. Ktokolwiek miał wątpliwości że UE dąży do wyrugowania narodowej tożsamości i zniszczenia państwowości krajów członkowskich na rzecz superpaństwa powinien zweryfikować swoje podejście do budowy superpaństwa, zanim odbierze nam ono wszystkie możliwości oporu.

Reklamy

Komentarzy 7 to “UE wykreśli symbole narodowe?”

 1. RUDOLF88 Says:

  Chcą odebrac nam krzyże a teraz jeszcze symbole narodowe! Nieźle ich popi***liło!

 2. Matex18 Says:

  no masakra, Unia jest złem, które należy potępiać, a nie popierać. Ludzie co z Polską bedzie?

 3. antyanarcho14 Says:

  I pomyśleć że tylu tumanów w Polsce jeszcze popiera ten syf zwany ue.

 4. pedros Says:

  mam nadzieje że noszenie polskiej flagi nie będzie karalne

 5. thor Says:

  pewnego dnia tak zapewne tak się stanie

 6. zło Says:

  „mam nadzieje że noszenie polskiej flagi nie będzie karalne”
  A ja mam nadzieje że właśnie tak będzie w myśl zasady im gorzej tym lepiej bo ludzie rozumieją dopiero po szkodzie i chyba tylko mogą zrozumieć to o czym mówimy dopiero jak będzie po frytach.
  Pamiętajmy że patryjotyzm w erze konsumpcji stał się zbędny i dopiero ma szanse na stanie się powszechnym dopiero gdy polski zabraknie na mapie zawsze tak było patrząc wstecz i nic w tym dziwnego. Człowiek docenia co miał dopiero jak to straci. Gorzkie ale prawdziwe.

 7. jarek manaj o/ Says:

  A co jest teraz,spisywanie przez milicje i ataki lewackie za naszyta flage na ramieniu lub plecaku…… Smutna prawda ze wiekszosc mlodych wstydzi sie przyznac do swej polskosci,choc patrzac na rzadzacych to sie nie dziwie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: