Czesi opłacą remont cygańskich mieszkań. W imię integracji.

Czeski minister spraw wewnętrznych Martin Pecina zaprezentował nowy program „walki z ekstremistami”.  Wraz z zespołem „ekspertów” doszli do wniosku że nacjonaliści używają populistycznych haseł a niechęć do cyganów bierze się nie z czeskiego rasizmu ale z realnych problemów dnia codziennego. Jedno z założeń owego programy nazwane „Kartą Romską” ma przekonac czeską społeczność do cyganów poprzez…finansowanie odnowy ich domów. Cyganie będą musieli sami wyremontować swoje mieszkania. Czescy podatnicy zapłacą „jedynie” za materiały. Program ma rozpocząć się już w najbliższych dniach w jednym z czeskich miast. Według władz wielu Czechów uważa że cyganie nie są chętni do pracy i nie robia nic by poprawić swoją sytuacje bytową. Program ten ma pokazać ludziom że cyganie sami remontują swoje domostwa przez co mają nauczyć się większego szacunku do własnej pracy i swoich mieszkań. Celem tych działań ma być „przystosowanie cyganów do znalezienia pracy, podjęcia edukacji, zwiększenia ich bezpieczeństwa i aklimatyzacji wśród czeskiej większości” poprzez pokazanie że „oni sami starają się żyć lepiej”. Kuartorka pracująca z cyganami mówi że najważniejsza jest metoda „dobrego przykładu”. Gdy któryś z Romów z którymi pracowała zrobił coś dobrze umieszczała jego zdjęcie w specjalnym biuletynie by reszta chciała go naśladować (!). Opłacany przez Czechów program  pomocy dla cyganów zamiast stanowczych kroków w walce z cygańską przestępczością to rozwiązanie godne prawdziwych postępowców”. Ma on być stosowany w różnych miastach, prowadzony bez medialnego rozgłosu. W razie bardzo prawdopodobnej porażki programu równającej się wyrzuceniu w błoto publicznych pieniędzy nie będzie on nagłośniony wystarczająco by sie z niego tłumaczyć. Czesi zostali zmuszeni do pochylenia się nad wynikającą z braku ochoty do nauki i pracy biedą cyganów w nadzieji że, jak mówi pani kurator „uda się zmiejszyc liczbę młodych cyganów trafiających do więzień”.

Reklamy

Jedna odpowiedź to “Czesi opłacą remont cygańskich mieszkań. W imię integracji.”

  1. gala26 Says:

    TOŻ TE CZECHY TO RASISTY NAJCZYSTSZEJ WODY!!!! KTOZ TO WIDZIAL ZEBY DAWAC BIDNYM CYGANOM TYLKO MATERIAŁY DO REMONTÓW CYGANSKICH MIESZKAŃ?… PRZECIEZ UNY IM TE MIESZKANIA REMONTOWAC POWINNY SAMI I NIE CZEKAC NA DAWANIE DOBREGO PRZYKŁADU PRZEZ CYGANOW A SAMI DAWAC DOBRY PRZYKLAD BIDNYM CYGANOM. KTOZ TO WIDZIAL ZMUSZAC BIDNEGO CYGANA DO ROBOTY-NAWET JAK JEST TO REMONT WLASNEGO MIESZKANIA?
    OOOOO!!!!! OPIER… TE MATERIALY JAKIM CZECHOM CZY INNYM POTRZEBUJĄCYM TO ROZUMIE!! CYGANI SA W TEM NIEZASTĄPIENI. I PRZY TAKICH WLASNIE CZYNNOSCIACH NALEZY WYKORZYSTYWAC NATURALNE CYGANSKI TALENTY A NIE TERRORYZOWAC JAKIMIS NAKAZAMI PRACY . PRZYNAJMNIE CZESI WYREMONTUJA SWOJE ZA POLDARMO BO NA CYGANSKIE MIESZKANIA, TE MATERIALY I TAK ZGNIJA!…. A MOZE UZYC CHYTREGO WYBIEGU I NAGLOSNIC ZE MATERIALY BEDA PRZYWOZIC I ZRZUCAC TYLKO NA REMONTY CZESKICH MIESZKAN?!…. ZOBACZYLIBYLIBYSTA CZY DOJECHAŁABY
    I ULEŻAŁA CHOC PRZEZ NOC JEDNĄ , CHOC JEDNA DESKA ALBO JEDEN WOREK CEMENTU CZY CEGLA.?!…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: