Eli Roth o „polskiej odpowiedzialności za holocaust””. Shoahbussines w rozkwicie.

Najnowszy film Quentina Tarantino, Bękarty wojny, budzi spore emocje na całym świecie. Opowiada historię grupy amerykańskich Żydów, którzy podczas II wojny światowej brutalnie mordowali nazistów. Szczególnie ciekawie jest przed polską premierą, ze względu na skomplikowane losy naszego kraju i niedawne rocznice związane z wybuchem wojny. Jak twierdzi jeden aktorów grających w filmie, prywatnie przyjaciel reżysera, Eli Roth, (rezyser „Hostelu”) Polacy nadal mają problem z rozliczeniem się z tamtymi czasami. Więcej: jego zdaniem jesteśmy współodpowiedzialni za zagładę Żydów. „Uważa pan, że sformułowanie, które padło kilka miesięcy temu w niemieckiej gazecie – „polskie obozy zagłady” – jest zgodne z prawdą historyczną? – pyta Dziennik. „Dziadek opowiadał makabryczne historie z Białegostoku, gdzie się urodził. Z jego relacji wiem, że winni Zagłady byli nie tylko Niemcy, ale wszystkie kraje, które okupowali: Polska, Litwa, Rumunia, Chorwacja. Jedynie król Danii miał odwagę założyć żółtą gwiazdę.” „ Nie widzę nic złego w tym, że pisze się wreszcie wprost o tym, że Polacy zawiedli Żydów – kontynuuje Roth. Nie mówię, że tak jest teraz, ale musicie przyznać, że teraz też macie wielki problem z antysemityzmem. Najgorsze co możecie zrobić, to udawać, że nic się nie zdarzyło. A jak jeszcze raz przeczytam tekst jakiegoś debila z Izraela, że „Bękarty wojny” podważają wagę holokaustu, to dostanę piany. Takich idiotów powinno się wyrzucać z pracy.” – mówi Roth. Niektórym srodowiskom zydowskim nie podoba sie przedstawienie Zydów jako „rzezników nazistów”, zaklóca to starannie tworzony od lat obraz narodu pokornie idacego na smierc. Narodu któremu po „rzezi niewiniatek” cos winne sa wszystkie narody, nawet te które krwawily pod niemiecka okupacja. „Czyli zamiana „Auschwitz” na „Oświęcim” w niemieckich publikacjach nie oburza pana. Nie widzi pan w niej żadnej manipulacji?” – pyta Dziennik. „Jeśli jest polska nazwa na Auschwitz, powinno się jej używać. To Polacy zawiedli członków mojej rodziny, która zginęła w holokauście”- mówi Roth.. Film ten ma byc kolejnym przypomnieniem o tragedii Zydów, której oni sami nadali range najwazniejszej w historii swiata i ktora skutecznie narzucili narodom Europy. Ma byc kolejnym oskarzeniem o „zaniechanie pomocy”. Polacy, którzy szczególnie dotkliwie odczuli niemiecka okupacje jak i powojenna „zydowska wdziecznosc” po raz kolejny postawieni sa w roli katów, nie ofiar. Ostatecznie ma przypomniec nam ze „wszyscy jestesmy winni” a przed nami jeszcze dlugie lata roznego rodzaju kajania sie i prób „wynagrodzenia krzywd”. Zanim zdecydujemy sie zaplacic za bilet do kina zastanowmy sie kto na tym zarabia.

Reklamy

Komentarzy 6 to “Eli Roth o „polskiej odpowiedzialności za holocaust””. Shoahbussines w rozkwicie.”

 1. Wandal Says:

  Jak wieść gminna niesie i od dawna wiadomo znaczna część tzw. hollywoodzkich gwiazd jest wiadomego pochodzenia. Jednak do około roku 1968 żaden żydowski aktor nie wyrażał publicznie swych antypolskich widzi mi się. Już pod koniec lat 70 tych ubiegłego wieku to się zmieniło a teraz można by rzec oskarżania i wieczne nie wiadomo o co pretensje pod adresem Polaków i Polski ze strony bądż to nie douczonych żydowskich aktorów, dziennikarzy rabinów i itp są na porządku dziennym. Wiadomo Polacy żli bo nie oddali tzw majątku żydowskiego, bo na murach swastyki bo ojciec Rydzyk i cholera wie co jeszcze. A wiadomo że bezczelność żydowska znana już dobrze wszystkim w miarę ogarniętym prowadzi i ma prowadzić do stanu takiego kiedy będziemy na kolanach błagać o wybaczenie i przy okazji na tychże oddamy wszystko w imię równości ras i walki z ksenofobią i antysemityzmem. Był „Opór” są „Bękarty wojny” i zapewne będą inne ciekawostki tego typu. Myślę że najlepszym rozwiązaniem jest bojkot tego typu tandety i szmiry.

 2. thor Says:

  do kina na polskie produkcje a takie szmatławce za darmoche z neta oglądamy leżeli już

 3. john alabama Says:

  skończcie błaznować. film nie ma żadnych historycznych, czy antypolskich przesłanek. jest to typowe tarantinowskie komediowe kino akcji oparte na kosmicznych dialogach i okazjonalnych rzeziach. film jest zabawny i jako taki został stworzony, a nie by uczyć historii czy propagować jakieś tam bzdury. polecam obejrzeć film zanim się cokolwiek napisze.

  kocham żydów – john alabama

 4. NOP Wroclaw Says:

  Kolejna produkcja ze stajni PRZEDSIEBIORSTWO HOLOCAU$$$T

  Tym razem przeslanie brzmi:
  to ok mordowac w najbrutalniejszy sposob wszelakich przeciwnikow zydow.

  Przeciwnikiem zydow jest za zwyczaj ten kto ich krytykuje lub utrudnia zyski Przedsiebiorstwu…

  A czy ty wplacieles juz pieniazki pejsatym biedakom?

 5. Ami_92 Says:

  Moim zdaniem koleś po prostu przesadził, ale nie widzę powodu by szydzić z niego jakby był jedyny… Miał pecha, że otwarcie to powiedział… Być może jego rodzina miała pecha, bo akurat trafiła na Polaków, którzy przyczynili się do jej zagłady. Jasne, nie powinien używać uogólnień, bo w czasie wojny ludzie robią różne rzeczy.. Przecież Żydzi też zdradzali się nawzajem no i znajdowali się Niemcy, którzy Żydom pomagali… Co do problemów z antysemityzmem, to się z nim zgadzam, Polacy mają ten problem! Ile się słyszy dowcipów o Żydach? W moim gimnazjum na 90% ławek rysowane były swastyki i napisy ‚precz z Żydami’ bo to przecież ‚bardzo zabawne’. Myślę, że choć ostro przegiął i powinien nas przeprosić to z przykrością stwierdzam, że nie mogę się z nim całkowicie nie zgodzić. Za to strasznie jestem zawiedziona reakcją Polaków, którzy w celu udowodnienia mu, że się myli nazywają go ścierwem i tylko bardziej plują na Żydów wyjeżdżając z tekstami ‚szkoda, że Hitler ich wszystkich nie wytłukł. przynajmniej taki Eli Roth nie mógłby gadać bzdur o naszym narodzie’ pogratulować… W ten sposób na pewno pozbędziemy się łatki narodu antysemickiego.

  • radicalinfo Says:

   Nie on jeden mowi takie rzeczy. To jest powtarzane celowo, ma utwierdzac i podtrzymywac mit o tym jakoby Europa była coś winna Żydom. Żydzi nie tylko zdradzali siebie nawzajem ale wielokrotnie byli katami Polaków, polskich patriotów. W najczarniejszych czasach stalinizmu mieli o wiele większe możliwości ratować Polaków od śmierci niż Polacy podczas wojny a jednak nie robili tego. Przeciwnie, byli bardzo skrupulatni w śledzeniu i łapaniu patriotów polskich. Żydzi nigdy nikogo nie przeprosili a mają wiele na sumieniu względem europejczyków (nie mówiać już o tym co robią dziś w Palestynie). Roth, tak jak większość żydowskich postaci publicznych to cynik i kłamaca, nie nieświadomy prawdy głupek. Jesteś zawiedziona reakcją Polaków? Kolejny raz nie podkulili ogona i nie dali pluć sobie w twarz? Zobacz jak reagują Żydzi na każdą niepochlebną opinie o ich działaniach. Polacy mają problem nie z „antysemityzmem” ale z tym że pokornie przyjmują obelgi. W końcu musimy przestać żyć wmówionym nam poczuciem winy i drżeć ze strachu o to czy „przypną nam łatkę antysemitów”. Niech nienawidzący nas Żydzi myślą sobie o nas co chcą, czy „antysemityzm” lub filosemityzm to jakieś wskaźniki wartości danej społeczności? Świat ma się wokól Żyda kręcić? Otrząśnij się dziewczyno i przestań patrzeć na wszystko pod kątem tego „co powiedzą Żydzi”.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: