„Antykomunizm = faszyzm”.

Przed ambasadą Polski w Moskwie pojawiło się kilkanaście osób z czerwonym sztandarem oraz transparentami, na których widniały napisy – „Antykomunizm nie przejdzie” oraz „Antykomunizm równa się faszyzm”.
Jak tłumaczyli zebrani, nie protestowali przeciwko Polsce, ale przeciwko postawie jej władz. -„Nie podoba się nam postępowanie polskich rządzących, którzy zrównali komunizm z faszyzmem. To pomyłka historyczna. Świat w ogóle nie rozumie, czym był Związek Radziecki” – tłumaczyła jedna z pikietujących.Inni przekonywali, że komunizm jest najlepszą na świecie ideologią. Według nich Polska powinna być wdzięczna komunistom, bo to właśnie dzięki Związkowi Radzieckiemu dziś nasz kraj jest wolny i silny (??). Podobne manifestacje odbywały się w tym samym czasie przed ambasadami Litwy i Łotwy. Porównywanie do faszyzmu (terminu stosowanego wymiennie z rasizmem i nazizmem) wszystkich niewygodnych postaw ma miejsce nie tylko w Rosji, w Polsce zyskanie miana „faszysty” występuje niemal automatycznie np. po wygłoszonej publicznie krytyce wobec jakichkolwiek poczynan żydowskich. Antykomunizm również nie jest mile widziany w łonie Unii Europejskiej która wielokrotnie odmawiała zrównania zbrodni komunistycznych z nazistowskimi. Podobna argumentację zdarza się stosować młodocianym rewolucjonistom spod znaku „antyfaszyzmu”.Russia OSCE

Reklamy

Komentarze 2 to “„Antykomunizm = faszyzm”.”

  1. Cogito Says:

    Komuna się broni, ale ma nieczyste sumienie. Nie przypominam sobie zbrodni antykomunistycznych. O KOMUNISTYCZNYCH ZBRODNIACH nie zapomnimy!!!

  2. Marek WR Says:

    SOWIECKA HISTORIA – THE SOVIET STORY

    Dokumentalny film łotewskiego reżysera opowiada historię zbrodni sowieckiego komunizmu począwszy od Wielkiego Głodu na Ukrainie (1932/1933), poprzez zbrodnię katyńską (1940), współpracę Gestapo i NKWD(KGB), po masowe deportacje w głąb ZSRR po zakończeniu II wojny światowej i medyczne eksperymenty na więźniach GUŁAGu.

    Prace nad filmem trwały ponad 10 lat. W filmie wykorzystano archiwalne materiały filmowe dokumentujące zbrodnie komunizmu, a także fragmenty wywiadów z pozostałymi przy życiu ofiarami zbrodni, historykami (m.in. prof. Normanem Davisem i prof. Wojciechem Roszkowskim) oraz członkami Parlamentu Europejskiego.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s


%d blogerów lubi to: