Pół roku w zawieszeniu za „rasizm”

Na karę pół roku więzienia w zawieszeniu na dwa lata Sąd Rejonowy w Gdańsku skazał 25-letniego Bartosza T., oskarżonego o rasistowski wybryk podczas meczu piłkarskiego. Mężczyzna dostał też 600 zł grzywny. Wyrok nie jest prawomocny.
Bartosz T. obrzucił bananami czarnoskórych zawodników Pogoni Szczecin podczas wyjazdowego meczu tej drużyny z Lechią Gdańsk we wrześniu 2006 r. w 1/16 finału Pucharu Polski. Goście pokonali zespół z Gdańska 2:0.
Jak powiedziała w uzasadnieniu wyroku sędzia Beata Majkowska, czyn oskarżonego wiąże się m.in. z „dużymi kosztami społecznymi”.// <![CDATA[// // <![CDATA[//
„Oto ci pokrzywdzeni piłkarze mogą teraz mówić, że to właśnie w Gdańsku spotkała ich taka dyskryminacja tylko dlatego, że mają inny kolor skóry. Godzi to w miasto i ludzi, którzy tu mieszkają i nie podzielają opinii garstki kibiców. Można oczekiwać, że taki wyrok będzie miał też charakter wychowawczy – dodała sędzia Majkowska.
Sąd podkreślił, że nie ma wątpliwości, iż Bartosz T. popełnił swój rasistowski czyn wraz z innymi osobami, ale ich tożsamości nie udało się ustalić.
Na ogłoszeniu wyroku nie pojawiła się żadna ze stron procesu. Widocznie „koszt społeczny” nie był aż tak duży.
Reklamy

%d blogerów lubi to: