Cygańscy bandyci pod ochroną policji.

Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi 7 mężczyznom w wieku od 23 do 31 lat podejrzanym o groźby wobec mieszkańców gminy Wisznia Mała. Policjanci zatrzymali sprawców bezpośrednio po zdarzeniu. W samochodzie, którym się poruszali funkcjonariusze ujawnili noże, pistolet, kastet oraz metalową rurkę. 
W niedzielne popołudnie oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy odebrał zgłoszenie, że na jedną z posesji na terenie gminy Wisznia Mała wtargnęło siedmiu mężczyzn, którzy zachowywali się agresywnie i grozili siedzącym przed domem osobom. Napastnicy podczas najścia mieli ze sobą niebezpieczne narzędzia. Mieszkańcy posesji widząc agresję „niespodziewanych gości” schronili się w domu. Wtedy sprawcy zniszczyli okna oraz drzwi wejściowe powodując straty w wysokości ok. 5.000 złotych, a następnie odjechali w kierunku Wrocławia. Natychmiast po odebraniu tej informacji dyżurny powiadomił funkcjonariuszy z Wrocławia, a na miejsce wysłał patrol policji. Po otrzymaniu tej informacji funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu udali się w kierunku drogi wylotowej na Trzebnice.
Na terenie Wrocławia policjanci zatrzymali siedmiu mężczyzn w wieku od 23 lat do 31, podejrzanych o ten czyn. W samochodzie funkcjonariusze ujawnili noże, pistolet, kastet oraz metalową rurkę. Wszyscy trafili do policyjnego aresztu.
Wczoraj sąd postanowił zastosować środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania wobec dwóch podejrzanych, a w dniu dzisiejszym do sądu zostaną doprowadzeni pozostali członkowie grupy.
Za groźby sprawcom grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.
W dniu 08.07.2009r Sąd w Trzebnicy wobec pozostałych zatrzymanych zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Na stronie policyjnej nie ujawniono motywów najścia. Powodem tego było pobicie przez cyganów córki jednego z oskarżonych. Policja i prokuratura nie mówi nic na temat tego zajścia. Mamy nadzieje wkrótce przedstawić więcej szczegółów.

 
Reklamy

%d blogerów lubi to: