Mafia roszczeniowa znów w akcji.

Grupa 25 amerykańskich kongresmenów wysłała list do przedstawicieli władz Polski i Litwy, w którym domagają się rozwiązania kwestii rekompensat za mienie odebrane żydowskim właścicielom (obywatelom Polski!) podczas II wojny światowej.Robert Wexler, demokratyczny członek Izby Reprezentantów napisał list o premiera Donalda Tuska oraz jego litewskiego odpowiednika Andriusa Kibiliusa. Apeluje w nim, by rządy tych krajów przyjęły ustawę o rekompensatach za mienie zagrabione ofiarom Holocaustu. Pod listem podpisało się 24 amerykańskich kongresmenów.
Autor listu ma nadzieję, że jego apel przyniesie skutek w trakcie konferencji o mieniu zagrabionym Żydom w czasie II wojny światowej, która odbędzie się w Pradze w dniach 26 -30 czerwca podczas której roszczeniowe organizacje żydowskie będą wywierać naciski na rządy Polski i innych krajów.
„Mam nadzieję, ten problem zostanie rozwiązany jeszcze za życia ocalałych z Holocaustu. Praska konferencja będzie do tego dobrą okazją” – twierdzi Wexler. Izraelski Haaretz kilka lat temu pisał o tym że ofiary Holocaustu, w imieniu których niejako samozwańczo wystepują potężne roszczeniowe organizacje, żyją w Izraelu w nędzy dostając ochłapy miliardowych odszkodowań wyłudzonych od rządów europejskich krajów.Kongresmen apeluje, by „sojusznicy Stanów Zjednoczonych uchwalili i wcielili w życie ustawę o sprawiedliwej i godnej rekompensacie za mienie ofiar nazizmu, zagrabione po wojnie przez komunistyczne rządy”. Jest niemal pewne że autorom tych ustaw nie chodzi o poprawe warunków życia ocalałych, naiwnością więc byłoby wierzyć że roszczenia ustaną po śmierci ostatniego z nich.Wexler, kongresmen z Florydy oraz członek komisji spraw zagranicznych Izby Reprezentantów będzie delegatem na praską konferencję.Polska i Litwa to dwa europejskie kraje, które jako jedyne nie przyjęły ustawy o rekompensatach za mienie ofiar Holocaustu. Bezprawność żądań żydowskich organizacji wynika m.in z tego że Żydzi, którzy zginęli podczas wojny byli obywatelami Polski, nie Izraela czy przykładowo Światowego Kongresu Żydów.Nie przekonuje to jednak Żydów, stojących po ich stronie polskojęzycznych mediów ani rządzacych naszym krajem polityków. Premier Tusk niejednokrotnie zapewniał Żydów że zrobi co w jego mocy by przeforsowac odpowiednie ustawy pozwalające im okraść Polske na grube miliony. Tusk odbierał instrukcje w Izraelu oraz Stanach Zjednoczonych gdzie „ze zrozumieniem” odniósł się do projektów przedstawianych przez ekstremistyczną Ligę Przeciw Zniesławieniu B’nai B’rith. Wypełnienie złożonych Żydom obietnic wbrew polskiemu interesowi to jeden z priorytetów Tuska. Wszystkie obietnice złożone przez jego rząd Polakom schodzą na dalszy plan w konfrontacji z interesem żydowskim.

Reklamy

%d blogerów lubi to: